Про нас

САНАТОРІЙ ДЛЯ ДІТЕЙ З БАТЬКАМИ «СКАДОВСЬК»

Загальна характеристика

На самому березі моря, у зоні розкішного приморського парку, який створює особливий затишок, розташований санаторій для дітей з батьками «Скадовськ». Територія санаторію — чудова зона для відпочинку. Це добре впорядкований парк з тінистими алеями, зеленими газонами, різномаїттям квітів, затишними куточками для усамітнення. Прилягає вона безпосередньо до просторого піщаного пляжу, обладнаного по сучасному, де є прокат гідровелосипедів, водні атракціони тощо.
Відпочиваючі розміщуються в сучасних спальних корпусах, в кімнатах на 2-3 місця. Є двокімнатні номери типу «Люкс». В двох просторих їдальнях організоване 4-х разове харчування дорослих і дітей за системою попереднього замовлення. Є кіноконцертний зал, бібліотека, танцювальний майданчик, дитячі ігрові кімнати, спортивний та ігровий майданчики, тенісний корт, комп’ютерний і більярдний зали, фітобар і косметичний кабінет, перукарня, аптека, автостоянка.
Санаторій функціонує сезонно, з травня по жовтень, термін перебування — 12-24 дні. Щорічно в санаторії лікується та відпочиває до 5 тис. людей, з них 60-70% — діти. Переважна більшість з них — це потерпілі від наслідків катастрофи на Чорнобильській АЕС та їх діти, що лікуються за спеціальними методиками.
Як медичний заклад санаторій має ліцензію Міністерства охорони здоров’я України на здійснення медичної практики та першу акредитаційну категорію.
Історію свою санаторій для дітей з батьками «Скадовськ» веде ще з часів заснування курорту С.Б. Скадовським. І знаходиться він на території того первісного курорту, збереглось навіть кілька будівель давніх часів.
В травні 1921 р. відбулося об’єднане засідання президії Скадовського міськвиконкому, де на порядку денному під номером 1 було питання «Про організацію курорту-санаторію в місті Скадовську» (архівні документи надані державним архівом Херсонської області). Можна вважати, що з цього часу розпочало свою безпосередню діяльність як санаторно-курортний заклад нині дочірнє підприємство ЗАТ «Укрпрофоздоровниця» «Санаторій для дітей з батьками «Скадовськ».
Вже влітку 1921 року перші відпочиваючі прибули в оздоровницю. Це були 1100 дітей шахтарів Донбасу і робітників м. Миколаєва. Почали діяти морські ванни, які обслуговували щодня по 50-60 хворих. Саме місто Скадовськ також стало розвиватися і як курорт.
1927 року на базі переданого Херсонському окружному відділу охорони здоров’я курортного житлового фонду було організовано дитячий будинок відпочинку.
Після ліквідації в Україні округів як адміністративних структур в 1931 р. будинок відпочинку було передано Курортному управлінню Наркомату охорони здоров’я УРСР, яке в тому ж році на базі отриманого дитячого будинку відпочинку організувало комплекс з таких закладів: 1) дитячий сезонний соматичний санаторій на 250 ліжок; 2) сезонний пансіонат для дорослих на 80 чол. і 3) курортну поліклініку з клімато-грязефізіотерапією. Таким чином, в 30-і роки створений комплекс діяв як загальнооздоровчий сезонний санаторій для матерів і їх дітей.
1939 року дитячий загальнооздоровчий санаторій було реорганізовано в дитячий кістково-туберкульозний санаторій на 250 ліжок. Хворі діти розміщувались в 10 одно- і двоповерхових будинках. Санаторій займав територію площею 16 га і являв собою парк вздовж моря. Зі сходу до нього прилягав міський парк, а в західній частині територію парка-оздоровниці продовжував власний фруктовий сад площею 13 га. Санаторій також мав допоміжне сільське господарство з фермою і полями, які займали більше 850 га. Для завезення і вивезення хворих дітей, переважно за маршрутом Скадовськ — Гола Пристань, санаторій мав 3 автобуси. Санаторій діяв до серпня 1941 р., коли Скадовськ було окуповано німецько-фашистськими загарбниками.
1944 року, після звільнення Скадовська від окупантів, санаторій, який в роки війни зазнав значних втрат, було передано Херсонському обласному відділу охорони здоров’я . Частину приміщень було відновлено і у вересні 1945 р. кістково-туберкульозний санаторій почав діяти, прийнявши ЗО хворих дітей. В 1946 р. в санаторії на лікуванні знаходилось 50 дітей. З січня 1947 р. санаторій знову перейшов до Курортного управління Міністерства охорони здоров’я республіки, кількість ліжок в ньому збільшилось до 150. В санаторії лікувались діти віком від 4-х до 18-ти років із захворюваннями на туберкульоз кісток і суглобів кінцівок та хребта без тяжких інтоксикацій і ускладнень.
В зв’язку із значним зниженням захворюваності на туберкульоз санаторій в 1959 р. було ліквідовано, а на його місці утворено будинок відпочинку для дорослих.
1960 року Рада Міністрів СРСР прийняла постанову про передачу будинків відпочинку і санаторіїв системи охорони здоров’я профспілкам. В Україні була створена Українська республіканська рада по управлінню курортами профспілок, а також територіальні ради на місцях. Скадовський будинок відпочинку ввійшов до складу Одеської територіальної ради по управлінню курортами профспілок. В 1971 р. профспілкові оздоровниці Миколаївської і Херсонської областей були виділені з Одеської ради і підпорядковані утвореній Миколаївський територіальній раді по управлінню курортами профспілок.
Будинок відпочинку став розбудовуватись сучасними корпусами. З 1977 р. він став закладом для сімейного відпочинку — для батьків з дітьми.
В грудні 1991 р. на базі системи курортів профспілок було утворене закрите акціонерне товариство лікувально-оздоровчих закладів профспілок України — ЗАТ «Укрпрофоздоровниця». Будинок відпочинку «Скадовськ» став філією Миколаївського відділення ЗАТ «Укрпрофоздоровниця».
1997 року будинок відпочинку був перепрофільований у пансіонат з лікуванням «Скадовськ». Цьому передувала велика робота по поліпшенню умов проживання, відпочинку та проведення дозвілля відпочиваючих, благоустрою оздоровчого закладу. Зокрема, реконструйовано один із спальних корпусів в номери з підвищеною комфортністю, газифіковано котельню, огорожено територію, влаштовано дитячі майданчики, переобладнано склад під пральню, збудовано тенісний корт, оранжерею, автостоянку на 60 місць, бар, проводено благоустрій території, багато інших робіт для поліпшення умов відпочиваючим відповідно до сучасних вимог.
В зв’язку з тим, що багато відпочиваючих, як дорослих, так і дітей, особливо потерпілих від Чорнобильської катастрофи, потребували лікування, все більше уваги стало приділятись медичній роботі.
2003 року пансіонат з лікуванням «Скадовськ» набув статусу лікувального закладу і був реорганізований в санаторій для дітей з батьками на 694 ліжка. В оздоровниці створена міцна медична база: організовано медичне відділення, обладнане сучасною лікувально-діагностичною апаратурою, відкрита і акредитована клініко-біохімічна лабораторія, обладнано зал лікувальної фізкультури найсучаснішими тренажерами та спортінвентарем та інше. Санаторій розширив більше ніж до 50 видів кількість медичних послуг.
Отже, санаторій «Скадовськ», пройшовши свій трудовий шлях від приватного курорту, через дитячий будинок відпочинку, загальнооздоровчий санаторій для матерів і дітей, дитячий кістково-туберкульозний санаторій, будинок відпочинку для сімейних, пансіонат з лікуванням, сьогодні став сучасною здравницею для лікування дорослих та дітей з добре розвинутою лікувальною базою, висококваліфікованими кадрами, перспективою розвитку. Він є провідним санаторно-курортним закладом у Скадовській медичній курортній зоні та відомим далеко за межами України.
Основним завданням санаторію є надання кваліфікованої медичної допомоги хворим у відповідності з медичними показаннями. В здравниці постійно вдосконалюється якість санаторно-курортного лікування, укріплюється медична база, штат санаторія укомплектовується висококваліфікованими спеціалістами, які постійно підвищують свій кваліфікаційний і професійний рівень.
В медичному відділенні санаторія працюють 11 лікарів, 44 чол. середнього медичного персоналу та 31 чол. молодшого медичного персоналу.
Лікарі — професійно грамотні фахівці своєї справи, усі вищої, першої і другої кваліфікаційних категорій. Це: педіатри і терапевти, невропатолог, отоларинголог, лікар-лаборант, стоматолог.
Ціниться робота санаторія на районному та обласному рівнях. У 2004 році колектив здравниці нагороджений Дипломом районної державної адміністрації за вагомий внесок у розвиток курортної інфраструктури та економіки району, Відзнакою районної державної адміністрації та районної Ради за вагомий внесок у розвиток підприємницької діяльності району та меценатську діяльність, Почесною Грамотою Державної податкової інспекції у Скадовському районі як кращому платнику податків та за високий рівень податкової культури і сумлінне виконання податкових зобов’язань. Отримано Подяку Державної податкової адміністрації у Херсонській області та Подяку трудовому колективу від головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області за сумлінне виконання державних соціальних програм. Двічі, у 2003 та 2004 роках, колектив заслужено отримував Почесну грамоту у Всеукраїнському конкурсі на звання «Кращий роботодавець року», а у 2005 році — у цій номінації виборов 1 місце на обласному рівні. Колектив став переможцем Загальнонаціонального конкурсу за високоякісні послуги санаторно-курортного лікування дітей з батьками та отримав нагороду «Вища проба».
Все, про що йдеться в нашій розповіді, допомагає професійно рости здравниці, займати гідне місце серед подібних санаторно-курортних та оздоровчих закладів галузі.
Курорт Скадовськ взагалі і санаторій «Скадовськ» зокрема заслужено широко відомі і популярні, особливо серед батьків з дітьми, як в Україні, так і далеко за її межами.
Приїздить в санаторій «Скадовськ» — в цій здравниці Ви отримаєте якісне лікування та змістовний відпочинок і Вам захочеться побувати тут знову.